Українські користувачі соціальних мереж першими дізнаються результати екзит-полу

10.01.2010

Фонд "Демократичі ініціативи", який традиційно організовує екзит-поли на українських виборах, цього року відкрив свої сторінки у п'яти популярних соціальних мережах. Це дасть змогу користувачам інтернету миттєво дізнатися результати екзит-полу – швидше, ніж про них скажуть по телевізору або напишуть у газетах.
Екзит-пол – соціологічне експрес-опитування виборців на виході з виборчих дільниць – свого часу був винайдений у Сполучених Штатах Америки задля потреб новин, організації телешоу. І аж ніяк не передбачали автори цього опитування, що незабаром в Україні воно стане одним із найважливіших елементів, інструментом суспільного контролю за чесністю і прозорістю виборів. Природно, його результати не можуть бути аргументом для юристів у суді, але можуть стати сигналом наявних фальсифікацій у підрахунку голосів, вважають організатори.
"Ми боремося за те, щоб екзит-пол став українською традицією", - каже Ілько Кучерів, директор ФДІ.
Не тільки традицією, але й своєрідним новим українським брендом, позитивним прикладом для всіх країн, які обрали шлях демократичних перетворень.
Цю традицію ФДІ започаткував, вперше організувавши екзит-пол і телешоу «Ніч виборів» під час виборів парламенту 1998 року. Відтоді учасники проекту набули значного досвіду в організації і здійсненні опитувань на виході з виборчої дільниці.
Справжнім випробуванням для демократії і соціологів України стали президентські вибори 2004 року. Відтоді екзит-пол в Україні почали розглядати як унікальну можливість протидіяти фальсифікаціям виборчого процесу, що є досить новим явищем у світовій практиці.
Дані опитування 2006 року відрізнялися від офіційних результатів виборів вже не більш ніж на 1.1%. Це дало підстави вважати, що під час парламентських виборів 2006 року не було масових фальсифікацій, які могли б суттєво змінити результати голосування.
А у 2007 році, у день позачергових виборів до Верховної Ради України, дев’ятий екзит-пол визначив не тільки переможців виборних перегонів, а й досить точно назвав цифри набраних партіями голосів. Відразу після оприлюднення даних екзит-полу політики почали говорити про результати виборів, як, хоч і попередній, але доконаний факт, і не чекаючи даних Центрвиборчкому, стали називати склад майбутніх коаліцій у парламенті.

Однією з особливостей «Національного екзит-полу’2010» стане використання «Нових медіа», зокрема прямої трансляції оголошення результатів екзит-полу на YouTube. Крім того, ця інформація буде синхронно опублікована українською й англійською мовами на сайтах: http://www.exitpoll.org.ua, http://dif.org.ua, http://newcitizen.org.ua та  поширена за допомогою електронної пошти та соціальних мереж – Twitter, Facebook, Livejournal та Вконтакте.

 Цьогорічне загальнонаціональне опитування стало першим, яке проводиться майже винятково українським коштом. Соціологічні служби звернулися до громадян з проханням зробити пожертви на проведення екзит-полу. А започаткований збір коштів через Інтернет –своєрідний експеримент, який покаже, наскільки активно готові українці підтримувати громадські ініціативи.

 Фонд «Демократичні ініціативи» традиційно виступає як координатор проекту та організатор його фінансування. А Київський міжнародний інститут соціології і Центр Разумкова проводять саме опитування та наукове забезпечення обробки його результатів.
 
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах:
 

http://dif-ua.livejournal.com/  - офіційний блоґ Фонду демократичних ініціатив

http://vkontakte.ru/club14300686 - група на Вконтакті
http://www.facebook.com/pages/Ukranskij-Naconalnij-Ekzit-pol2010-Ukrainian-National-Exitpoll2010/238377754546 - сторінка на Facebook

http://twitter.com/exitpollua офіційний акаунт у твіттері

http://www.youtube.com/user/Deminitiatives - канал ФДІ на Youtube

http://www.causes.com/causes/430471/about - збір коштів на проведення екзит-полу в другому турі президентських виборів.

Національний екзит-пол як рентген електорату політичних сил в Україні: соціологи підбили підсумки свого дослідження у день парламентських виборів
Парламентські вибори-2014: підсумки Національного екзит-полу'2014
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 20:00
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 18:00
Учасники Консорціуму "Національний екзтит-пол'2014" розповіли, як буде проведено екзит-пол на парламентських виборах
Національний екзит-пол'2014 на парламентських виборах - відеоролик
Вийшла друком книга "Національний екзит-пол: президентські вибори ’2014"
Результати Національного екзит-полу’2014 були успішними й показали: Захід і Центр – найбільш активні, молодь стає дедалі пасивнішою, а жінки наздоганяють чоловіків в участі у виборах
Національний екзит-пол’2014: остаточні дані
Дані Національного екзит-полу’2014 за регіонами та типом поселення
ДАНІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКЗИТ-ПОЛУ’2014 ЩОДО РЕЗУЛЬТАТІВ ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ СТАНОМ НА 18:00
Проблеми проведення президентських виборів у Донецькій і Луганській областях
Створено відеоролики про "Національний екзит-пол'2014"
Вибори-2014: сподівання громадян, рейтинги кандидатів, мотивація вибору
Про те, хто і як проводить Національний екзит-пол'2014, дивіться у відеоролику Фонду "Демократичні ініціатви"
Якщо екзит-пол на старті, значить вибори відбудуться
Національний екзит-пол’2014
Результати екзит-полу: хто і як голосував – розподіл електоратів за демографічними показниками. Вибори 2012: сподіване і несподіване. Думки експертів.
Олексій Левінсон: В Україні більше політичного плюралізму та розвиненіша соціологія
І.Бекешкіна: КПУ і "Свобода" отримали непогані результати у Центрі України
Ігор Когут: Жодного впливу представників іноземних держав чи інших іноземних структур на Національний екзит-пол немає
Є небезпека дискредитації соціології під час виборів
КМІС проводить Національний екзит-пол без перешкод
Національний екзит-пол після закриття виборчих дільниць о 20:00 оприлюднить перші дані в медіа-холі УНН
На виборах буде, як мінімум, чотири екзит-поли
Соціологи підрахували, що в Україні не вистачить фахівців для проведення екзит-полів на всіх мажоритарних округах
Перші результати Національного екзит-полу'2012 будуть оприлюднені відразу по закритті виборчих дільниць
Для нагляду за проведенням Національного екзит-полу’2012 створено спеціальну наглядову раду
Створено відеоролик про "Національний екзит-пол'2012"
Соціологи створили консорціум до виборів
«Національний екзит-пол’ 2010» був успішним
2-й тур Національного екзит-полу‘2010 – методика опитування й порядок оприлюднення
Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі