Національний екзит-пол’2014 на виборах Президента України розпочався вчасно і проходить без перешкод


Національний екзит-пол’2014 на виборах Президента України, що його провидить Консорціум,  до якого входять Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова,   розпочався вчасно й без особливих перешкод для роботи інтерв’юерів.

Про це на прес-конференції «Національний екзит-полʼ2014: як розпочалось опитування і чи виникали проблеми з проведенням»  повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна. Вона зазначила, що екзит-пол  у Донецькій та Луганській областях також проводиться, але лише на тих виборчих дільницях, які  відкрилися. 

 

 

 

Молодший експерт політико-правових програм Центру Разумкова Дарина Соколова повідомила, що  близько 12:00 на багато номерів мобільних телефонів надійшли смс із попередніми результатами   екзит-полу, причому супроводжувані  абревіатурами організацій, які проводять Національний екзит-пол.  Про це їм стали повідомляти пересічні громадяни й цікавитися, чи справді  це результати Національного екзит-полу. Відтак експерт  попередила, що  Консорціум до цього псевдоекзит-полу аж ніяк не причетний.  

Асистент генерального директора КМІС Тетяна Пясковська  зазначила,  що з огляду на великі черги, погану організацію виборчих дільниць для голосування,  а відтак ймовірний кількаразовий прихід людей на дільниці  з метою все ж таки проголосувати,  похибка для лідерів перегонів, яку попередньо заявляли організатори екзит-полу, може зрости з  2,5% до 3,5%.  Вона також повідомила, що у зв’язку з тим, що в Луганській і Донецькій областях важко проводити екзит-пол,  КМІС вперше в історії опитування на виході з дільниць проводить паралельно  опитування СATI, яке здійснюватиметься через стаціонарні та мобільні телефони. Планується опитати  близько  2 тис. респондентів – по 1 тис.  у кожній з областей. Результати   оприлюднюватимуться о 20:00.

Керівник відділу Аналітичного Центру Юрія Левади (Левада-Центр, Москва, Росія) Катерина Козеренко, яка працює на екзит-полі як експерт-спостерігач,  відзначила добру організацію проведення опитування. «Інтерв’юери екзит-полу працюють професійно, все налагоджено як гординниковий механізм», – каже соціолог.

Голова Дослідницького інституту нових американців  (США), соціолог Сем Клігер   зазначив, що у Сполучених Штатах  ці вибори вважають історичними, оскільки результат їх матиме наслідки не тільки для України, але й для  всієї Європи та світу. «Тому нам дуже цікаво спостерігати за цим процесом, – констатував соціолог. –  Те, що ми побачили  – великі черги,  – з одного боку, погано, але є  й великий позитив. Адже голосувати іде величезна лавина людей. За нашими спостереженням, у Києві може бути явка не меншою ніж 70%. І це захоплює. Люди доброзичливі. Залюбки відповідають на запитання інтерв’юерів, охоче беруть участь в  екзит-полі. Інтерв’юери добре підготовлені, тому саме під час проведення екзит-полу проблем не виникає».

На думку  соціолога,  серйозних підстав для того, що буде систематична помилка у  ході дослідження, немає. Сем Клігер переконаний, що Національний екзит-пол покаже результат з досить високою точністю.

Голова Наглядової ради Національного  екзит-полу’2014 Ігор Когут  відзначив високу кваліфікацію  організацій, які проводять Національний екзит-пол, і підтвердив, що сам процес екзит-полу відбувається фахово,  підстав сумніватися в його неупередженості немає. Експерт також наголосив, що те, що український народ не зі зброєю в руках, а  зброєю бюлетеня  намагається зберегти  своє право на незалежність, на розвиток своєї країни, й масово вийшов на вибори, вселяє великі надії. «Висока явка – це несподіванка, але основний позитивний формат цих виборів, – каже Ігор Когут. – Соціологічні організації отримують дані і зі східних регіонів – там вибори відбуваються,  хоч і не в  такому масштабі, як в Україні загалом,  але всі заяви, які потім лунатимуть з відомої нам країни про нелегітимність виборів будуть компенсовані високою явкою українського народу», – підсумував експерт.

Національний екзит-пол як рентген електорату політичних сил в Україні: соціологи підбили підсумки свого дослідження у день парламентських виборів
Парламентські вибори-2014: підсумки Національного екзит-полу'2014
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 20:00
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 18:00
Учасники Консорціуму "Національний екзтит-пол'2014" розповіли, як буде проведено екзит-пол на парламентських виборах
Національний екзит-пол'2014 на парламентських виборах - відеоролик
Вийшла друком книга "Національний екзит-пол: президентські вибори ’2014"
Результати Національного екзит-полу’2014 були успішними й показали: Захід і Центр – найбільш активні, молодь стає дедалі пасивнішою, а жінки наздоганяють чоловіків в участі у виборах
Національний екзит-пол’2014: остаточні дані
Дані Національного екзит-полу’2014 за регіонами та типом поселення
ДАНІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКЗИТ-ПОЛУ’2014 ЩОДО РЕЗУЛЬТАТІВ ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ СТАНОМ НА 18:00
Проблеми проведення президентських виборів у Донецькій і Луганській областях
Створено відеоролики про "Національний екзит-пол'2014"
Вибори-2014: сподівання громадян, рейтинги кандидатів, мотивація вибору
Про те, хто і як проводить Національний екзит-пол'2014, дивіться у відеоролику Фонду "Демократичні ініціатви"
Якщо екзит-пол на старті, значить вибори відбудуться
Національний екзит-пол’2014
Результати екзит-полу: хто і як голосував – розподіл електоратів за демографічними показниками. Вибори 2012: сподіване і несподіване. Думки експертів.
Олексій Левінсон: В Україні більше політичного плюралізму та розвиненіша соціологія
І.Бекешкіна: КПУ і "Свобода" отримали непогані результати у Центрі України
Ігор Когут: Жодного впливу представників іноземних держав чи інших іноземних структур на Національний екзит-пол немає
Є небезпека дискредитації соціології під час виборів
КМІС проводить Національний екзит-пол без перешкод
Національний екзит-пол після закриття виборчих дільниць о 20:00 оприлюднить перші дані в медіа-холі УНН
На виборах буде, як мінімум, чотири екзит-поли
Соціологи підрахували, що в Україні не вистачить фахівців для проведення екзит-полів на всіх мажоритарних округах
Перші результати Національного екзит-полу'2012 будуть оприлюднені відразу по закритті виборчих дільниць
Для нагляду за проведенням Національного екзит-полу’2012 створено спеціальну наглядову раду
Створено відеоролик про "Національний екзит-пол'2012"
Соціологи створили консорціум до виборів
«Національний екзит-пол’ 2010» був успішним
2-й тур Національного екзит-полу‘2010 – методика опитування й порядок оприлюднення
Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі