Соціологічний консорціум готується до проведення друго туру Національного екзит-полу-2010

23.01.2010Другий тур Національного екзит-полу-2010 відбудеться, незважаючи на відсутність необхідних коштів для його проведення. Таку думку на сьогоднішній прес-конференції "Результати 1-го туру Національного екзит-полу-2010" висловив керівник Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.
За словами Ілька Кучерева, на сьогоднішній день зібрано трохи більше 38 тисяч доларів, тоді як для повноцінного проведення екзит-полу другого туру президентських перегонів потрібно приблизно 110 тисяч доларів. Керівник "Демініціатив" наголосив, що правління консорціуму Національного екзит-полу- 2010 має намір звернутися до українських бізнесменів, політиків, банкірів, громадян, представників української діаспори посприяти у зібранні необхідної суми. "Натомість ми гарантуємо найвищу якість цього проекту", - підкреслив він.

Президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько зазначив, що великих відмінностей між результатами Національного екзит-полу та чотирма іншими екзит-полами він не бачить, оскільки всі вони "вкладаються" в прогнозовані 4 % похибки вибірки.
За його словами, максимальна різниця між результатами Центральної виборчої комісії і екзит-полу для Віктора Януковича становить 3,5 %, для Юлії Тимошенко - 2,2 %, для інших кандидатів - від 0,8 % до 0%. Аналіз усіх 12 тисяч 520 анкет польових інтерв'юерів засвідчує, що опитування було проведено на основі виробленої впродовж багатьох років наукової методології, зазначив він. "Ми готові надати всі дані нашого екзит-полу і сподіваємось, що наші колеги з інших соціологічних фірм так само ознайомлять нас зі своїми даними", - наголосив соціолог.

Директор Інституту медіа-права, голова наглядової ради Національного екзит-полу-2010 Тарас Шевченко наголосив, що її члени заявляють рішучий протест проти популістського використання результатів Національного екзит-полу - так само, як і результатів інших екзит-полів - для політичних спекуляцій з боку команд кандидатів на посаду Президента України. На вчорашньому засіданні наглядової ради, підкреслив він, одноголосно було висловлено повну довіру і підтримку організаторам, виконавцям, експертам, зарубіжним соціологам, які контролювали проведення екзит-полу. "Організатори та виконавці екзит-полу провели це дослідження згідно зі стандартами соціологічної науки, міжнародними нормами і вимогами, етичними кодексами та трудовим законодавством", - наголосив Тарас Шевченко.

Високу оцінку Національному екзит-полу дали також заступник директора соціологічної служби Центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Михайло Міщенко та виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Наталія Харченко.

Вони як учасники консорціуму Національного екзит- полу-2010 проводили польові дослідження на 240 виборчих дільницях (кожен на своїх 120) незалежно одне від одного."Результати обох учасників консорціуму практично збігаються", - зазначила Наталія Харченко.

Віктор Чухліб - УКРІНФОРМ

Національний екзит-пол як рентген електорату політичних сил в Україні: соціологи підбили підсумки свого дослідження у день парламентських виборів
Парламентські вибори-2014: підсумки Національного екзит-полу'2014
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 20:00
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 18:00
Учасники Консорціуму "Національний екзтит-пол'2014" розповіли, як буде проведено екзит-пол на парламентських виборах
Національний екзит-пол'2014 на парламентських виборах - відеоролик
Вийшла друком книга "Національний екзит-пол: президентські вибори ’2014"
Результати Національного екзит-полу’2014 були успішними й показали: Захід і Центр – найбільш активні, молодь стає дедалі пасивнішою, а жінки наздоганяють чоловіків в участі у виборах
Національний екзит-пол’2014: остаточні дані
Дані Національного екзит-полу’2014 за регіонами та типом поселення
ДАНІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКЗИТ-ПОЛУ’2014 ЩОДО РЕЗУЛЬТАТІВ ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ СТАНОМ НА 18:00
Проблеми проведення президентських виборів у Донецькій і Луганській областях
Створено відеоролики про "Національний екзит-пол'2014"
Вибори-2014: сподівання громадян, рейтинги кандидатів, мотивація вибору
Про те, хто і як проводить Національний екзит-пол'2014, дивіться у відеоролику Фонду "Демократичні ініціатви"
Якщо екзит-пол на старті, значить вибори відбудуться
Національний екзит-пол’2014
Результати екзит-полу: хто і як голосував – розподіл електоратів за демографічними показниками. Вибори 2012: сподіване і несподіване. Думки експертів.
Олексій Левінсон: В Україні більше політичного плюралізму та розвиненіша соціологія
І.Бекешкіна: КПУ і "Свобода" отримали непогані результати у Центрі України
Ігор Когут: Жодного впливу представників іноземних держав чи інших іноземних структур на Національний екзит-пол немає
Є небезпека дискредитації соціології під час виборів
КМІС проводить Національний екзит-пол без перешкод
Національний екзит-пол після закриття виборчих дільниць о 20:00 оприлюднить перші дані в медіа-холі УНН
На виборах буде, як мінімум, чотири екзит-поли
Соціологи підрахували, що в Україні не вистачить фахівців для проведення екзит-полів на всіх мажоритарних округах
Перші результати Національного екзит-полу'2012 будуть оприлюднені відразу по закритті виборчих дільниць
Для нагляду за проведенням Національного екзит-полу’2012 створено спеціальну наглядову раду
Створено відеоролик про "Національний екзит-пол'2012"
Соціологи створили консорціум до виборів
«Національний екзит-пол’ 2010» був успішним
2-й тур Національного екзит-полу‘2010 – методика опитування й порядок оприлюднення
Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі