ЗАЯВА Наглядової ради Національного екзит-полу’2010

22.01.2010

 

Національный екзит-пол’2010 на сьогодні є унікальною громадською та єдиною фінансово незалежною ініціативою.  Завдяки цьому громадськість має змогу отримувати первинну відповідь на адекватність даних соціологічного опитування електорату офіційним результатам голосування, тобто на питання, наскільки чесними та вільними є вибори в Україні.

 

Національний екзит-пол’2010, крім міжнародних донорів, підтримують своїми коштами громадяни України, вітчизняні бізнесмени, організації та представники семи кандидатів на пост Президента України. На сьогодні він є прикладом формування самим українським соціумом важливого інституту громадянського суспільства та справжнім народним заходом забезпечення демократії і свободи вибору.

Члени Наглядової ради Національного екзит-полу’2010 ретельно вивчили та обговорили результати проведеного Консорціумом у складі Фонду «Демократичні ініціативи», Київського міжнародного інституту соціології та Центру Разумкова соціологічного польового дослідження у першому турі виборів Президента України 17 січня 2010 року і дійшли таких висновків:

1.    Наглядова рада Національного екзит-полу’2010 висловлює повну довіру команді Національного екзит-полу’2010, його організаторам, ученим, виконавцям і відомим зарубіжним соціологам – експертам із Росії і Польщі, які контролювали хід підготовки та реалізації цього дослідження.

2.    Організатори та виконавці Національного екзит-полу провели опитування згідно зі стандартами соціологічної науки, міжнародними вимогами, етичними кодексами WAPOR та ESOMAR, нормами трудового законодавства. Це засвідчують підсумки міжнародного аудиту результатів опитування, методи висвітлення їх у ЗМІ, надання доступу до первинних матеріалів та архівування даних польових робіт.

3.    Члени Наглядової ради Національного екзит-полу’2010 обговорили різницю результатів Національного екзит-полу’2010 і інших опитувань на виході громадян України з виборчих дільниць. Подібне опитування на допустимому теорією та методикою екзит-полів мінімумі – 240 виборчих дільницях – допускає наявність похибки до 4%. Це, а також інші обєктивні фактори, присутність та вплив яких на величину отриманих результатів науково-критично вивчається, могли вплинути на акумуляцію розбіжностей в один бік – тобто зблизити дані щодо двох основних кандидатів на пост Президента.

4.    Всі матеріалипольових досліджень Національного екзит-полу будуть оприлюднені на сайтах учасників Консорціуму і стануть доступними для додаткового фахового контролю, перевірки та оцінки.

5.    Члени Наглядової ради Національного екзит-полу’2010 також закликають усю українську громадськість не лише морально, а й фінансово підтримати проведення Національного екзит-полу’2010 у другому турі цих історично важливих для України президентських виборів 7 лютого, щоб він міг охопити більшу кількість виборчих дільниць. Це дасть змогу виконавцям Національного екзит-полу не лише отримати незалежні та адекватні волевиявленню громадян результати. Широка громадська підтримка дозволить не загубити саму ідею та ініціативу незалежного громадського соціологічного опитування виборців на виході громадян з дільниць у день голосування. Ми стверджуємо, що на майбутнє цей демократичний досвід стане в нагоді за будь-якого перебігу подій в Україні та у нашому суспільстві.

6.    Члени Наглядової ради та Консорціуму «Національний екзит-пол’2010» заявляють рішучий протест проти популістськоговикористання  результатів проведення Національного екзит-полу’2010 (так само й інших екзит-полів) для політичних спекуляцій командами кандидатів на посаду Президента України. Залишаємо за собою право звернутися до судових органів у разі продовження політичних інсинуацій та звинувачування Консорціуму в корупції.

7.    Закликаємо організаторів усіх інших екзит-полів  також оприлюднити матеріали польових досліджень: наслідувати наш приклад і здати їх у соціологічний архів Національного університету «Києво-Могилянська академія» або в Інститут соціології НАН України для користування всіма бажаючими.

 

Члени Наглядової ради «Національного екзит-полу’2010»:

Тарас Шевченко – голова Наглядової ради, директор Інституту медіа-права

Світлана Куц – заступник голови Наглядової ради, голова правління Інституту професійного фандрайзингу

Юрій Макаров –  журналіст

Євген Бистрицький – виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

Олег Рибачук – керівник «Центру UA»

Віктор Лисицький – член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України  

Вахтанг Кіпіані – журналіст

Костянтин Квурт – голова Правління МГО «Інтерньюз - Україна»

 

Національний екзит-пол як рентген електорату політичних сил в Україні: соціологи підбили підсумки свого дослідження у день парламентських виборів
Парламентські вибори-2014: підсумки Національного екзит-полу'2014
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 20:00
Дані Національного екзит-полу’Рада-2014 щодо результатів голосування виборців України 26 жовтня 2014 року станом на 18:00
Учасники Консорціуму "Національний екзтит-пол'2014" розповіли, як буде проведено екзит-пол на парламентських виборах
Національний екзит-пол'2014 на парламентських виборах - відеоролик
Вийшла друком книга "Національний екзит-пол: президентські вибори ’2014"
Результати Національного екзит-полу’2014 були успішними й показали: Захід і Центр – найбільш активні, молодь стає дедалі пасивнішою, а жінки наздоганяють чоловіків в участі у виборах
Національний екзит-пол’2014: остаточні дані
Дані Національного екзит-полу’2014 за регіонами та типом поселення
ДАНІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКЗИТ-ПОЛУ’2014 ЩОДО РЕЗУЛЬТАТІВ ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ СТАНОМ НА 18:00
Проблеми проведення президентських виборів у Донецькій і Луганській областях
Створено відеоролики про "Національний екзит-пол'2014"
Вибори-2014: сподівання громадян, рейтинги кандидатів, мотивація вибору
Про те, хто і як проводить Національний екзит-пол'2014, дивіться у відеоролику Фонду "Демократичні ініціатви"
Якщо екзит-пол на старті, значить вибори відбудуться
Національний екзит-пол’2014
Результати екзит-полу: хто і як голосував – розподіл електоратів за демографічними показниками. Вибори 2012: сподіване і несподіване. Думки експертів.
Олексій Левінсон: В Україні більше політичного плюралізму та розвиненіша соціологія
І.Бекешкіна: КПУ і "Свобода" отримали непогані результати у Центрі України
Ігор Когут: Жодного впливу представників іноземних держав чи інших іноземних структур на Національний екзит-пол немає
Є небезпека дискредитації соціології під час виборів
КМІС проводить Національний екзит-пол без перешкод
Національний екзит-пол після закриття виборчих дільниць о 20:00 оприлюднить перші дані в медіа-холі УНН
На виборах буде, як мінімум, чотири екзит-поли
Соціологи підрахували, що в Україні не вистачить фахівців для проведення екзит-полів на всіх мажоритарних округах
Перші результати Національного екзит-полу'2012 будуть оприлюднені відразу по закритті виборчих дільниць
Для нагляду за проведенням Національного екзит-полу’2012 створено спеціальну наглядову раду
Створено відеоролик про "Національний екзит-пол'2012"
Соціологи створили консорціум до виборів
«Національний екзит-пол’ 2010» був успішним
2-й тур Національного екзит-полу‘2010 – методика опитування й порядок оприлюднення
Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі