Сергій Одарич: Без екзит-полу неможливо бути переконаним, що підрахунок голосів відбувся чесно


Сергій Одарич, міський голова Черкас:.

"Я пишаюся тим, що у 1993 році виступив співзасновником на той час центру, ще не фонду. Мені здається, що за ці неповних 17 років, які існує фонд, він жодного разу не відступив від принципів об'єктивності та публічності у своїх діях. На жаль, під час різних політичних кампаній чимало соціологічних служб не змогли втриматися від спокуси попрацювати на когось із кандидатів і трішки відійти від принципів наукової об'єктивності та чесності. Це вдалося в Україні, я переконаний, лише одній структурі - фонду «Демократичні ініціативи» і сподіваюся, що ще багато років у майбутньому фонд буде займати таку ж позицію", - розповів міський голова Черкас Сергій Одарич.

Відповідаючи на запитання, чи впливає екзит-пол на розбудову демократії, Сергій Одарич сказав: "Звичайно, говорити про вирішальний вплив не варто, але і без екзит-полу неможливо бути переконаним у тому, що вибори відбулися об'єктивно, що підрахунок голосів повністю відбувся чесно і прозоро. Екзит-пол якраз і дає сигнал у разі, якщо мають місце якісь фальсифікації та порушення при підрахунку голосів, таке опитування дуже чітко це показує".

Він вважає, що "якщо політик проводить виборчу кампанію чесними методами він об'єктивно зацікавлений у екзит-полі. Не цікавитися результатами голосування може лише той, хто намагається десь вплинути на хід підрахунку голосів у день виборів, тобто на волевиявлення людей".

Міський голова Черкас також зазначив, що екзит-пол дає можливість бути впевненим у тому, що твій голос був правильно врахованим.

"Безумовно, треба розраховувати, перш за все, на себе та на суспільство, і я думаю, що українці п'ять років тому зробили перший досить серйозний крок щодо захисту своїх виборчих прав. Тоді відбувся Майдан, і таким чином вдалося відстояти право людей, адже на Майдан люди приходили не підтримати того чи іншого кандидата, а захистити своє право обирати і потім бачити результати цього вибору. Екзит-пол якраз і дає можливість бути впевненим у тому, що твій голос був правильно врахованим", - резюмував С.Одарич.

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі