Про що розкаже екзит-пол, але промовчать дані ЦВК


Одна із беззаперечних преваг екзит-полу це та, що подібне опитування дає змогу  дослідити голосування на виборах не тільки в регіональному розрізі, а й у демографічному,  гендерному  спектрах тощо.  У цьому переконаний директор соціологічної служби Центру імені Разумкова Андрій Биченко. Адже якщо регіональні дані, скільки виборців в якому регіоні проголосувало за певну партію,  доступні  на сайті ЦВК, то як голосували жінки й чоловіки або  люди молодого   і  літнього  віку –  цього результати виборів показати не можуть. Це можуть засвідчити дані  тільки екзит-полу.

Під час проведення опитування замість прямого запитання «Скажіть, за кого Ви проголосували?» респондент сам заповнює анкету, яка, власне, повторює анкету і  починається з цього питання. Але, крім того, анкета містить запитання про стать, вікову групу, освіту, а також час прийняття рішення, за кого голосувати.

Усі ці дані публікуються в книжках  про екзит-пол, які фонд «Демократичні ініціативи» видає по закінченні кожних виборів. Цінність цих даних завжди зростає напередодні наступних виборів, коли є потреба дослідити потенційний електорат тієї чи іншої партії, того або іншого кандидата у президенти, зазначив соціолог.

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі