Михайло Бродський: Я завжди борюся проти фальсифікацій

14.01.2010

Михайло Бродський, кандидат у президенти

– Чому Ви вирішили долучитися до кампанії «Національний екзит-пол’2010»?

– Я завжди був в опозиції, усе своє життя, і завжди боровся проти фальсифікацій. Я занепокоєний необмеженим впливом та можливостями влади. Адже вважаю, що тільки провладні політики мають можливість фальсифікувати результати голосування. Тому я за те, щоб був незалежний екзит-пол, який проводиться організаціями, які не мають зв’язків у політичному середовищі.

– Хто найбільше зацікавлений у проведенні екзит-полу?

– Суспільство. Громадяни мають право на об’єктивну, невикривлену інформацію, на правду. Суспільство зацікавлене у підтримці організацій, що контролюватимуть підрахунок їхніх голосів, щоб ніхто не мав можливості підтасувати результати, вкрасти голоси, якими громадяни можуть формувати владу, обирати Президента терміном на п’ять років.

– На ваш погляд, чи має екзит-пол підтримуватися з-за кордону?

– Це внутрішні справи українського народу. Народ має контролювати та перевіряти владу через своїх представників. Кандидати на посаду Президента – це і є представники суспільства, вони також повинні підтримувати проведення Національного екзит-полу. Та й суспільство не може виступати стороннім спостерігачів, кожен має усвідомити, що його підтримка може стати вирішальною.

– Чи сприяє проведення екзит-полу розбудові демократії в Україні?

– Так, безумовно. Як і розбудові громадянського суспільства. Але, окрім проведення екзит-полу, нам не вистачає ще багатьох елементів ведення передвиборчої кампанії для утвердження повної демократії. Необхідно, на мій погляд, відкрити джерела фінансування партій, аби суспільство знало, хто фінансує наших політиків. Прозорість має бути скрізь, ось тоді й доб’ємося панування демократії у нашій державі.

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі