Катерина Козеренко: За таким екзит-полом дуже приємно спостерігати


«Враження від того, як проходив Національний екзи-пол, дуже приємні: методика налагоджена, виконання – професійне.., – про це під час брифінгу повідомила міжнародний спостерігач за Національним екзит-поломʼ2014, керівник відділу Аналітичного центру Юрія Левади (Левада-Центр,  Росія)  Катерина Козеренко.  – Це стосується організації на всіх рівнях – починаючи від інтервʼюерів і закінчуючи науковою обробкою та аналізом даних.  Я мала можливість спостерігати за становленням екзит-полів в Україні, тому приємно відзначити, що на сьогодні ці методики апробовані, упорядковані  й доведені до високого ступеня, на який можна рівнятися».   

Катерина Козеренко відзначила, що в українському суспільстві  панує досить високий рівень  довіри до екзит-полів, однак соціолог застерегла, що такі опитування все-таки містять певну похибку, адже це дані вибіркових досліджень. «Тому треба дочекатись офіційних результатів ЦВК і розуміти, що вони все-таки відрізнятимуться від даних опитування у день виборів».

Оцінюючи перебіг виборів, соціолог відзначила, що вони пройшли спокійніше порівняно з президентськими у травні 2014 року. «На тих дільницях в Києві, на які ми завітали як спостерігачі екзит-полу, в адміністративному плані все було організовано на висоті».  Вразила міжнародних спостерігачів і робота інтервʼюерів. «Ми навіть намагались спровокувати їх на порушення інструкцій, –  зауважила Катерина Козеренко, – але у нас нічого не вийшло. Все дуже строго. Сказали, що вони цього робити не будуть, тому що інструкція не дозволяє. За таким екзит-полом дуже приємно спостерігати!», – із заздрістю констатувала соціолог із Росії.

 

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі