Існує як мінімум чотири рівні убезпечення результатів Національного екзит-полу’2012 від фальсифікацій


На цьому наголосив Євген Бистрицький, виконавчий директор Фонду «Відродження» – організації, яка  є активним і традиційним донором   Національного екзит-полу в Україні.

За  його словами, перший рівень  убезпечення від фальсифікації результатів екзит-полу – це сам консорціум донорів. Адже немає зацікавленості якогось одного донора,  немає заявки на певний результат. Забезпечуючи  децентралізацію фінансування, таким чином забезпечується об’єктивний результат. В свою чергу, донори, які між собою нічим не пов’язані,  ухвалюють для себе рішення підтримати ті  організації, які, на їхню думку,  завоювали авторитет і  є найбільш нейтральними у політичному сенсі.

Другий рівень убезпечення – це консорціум самих організацій, які проводять екзит-пол. Кожна із них, яка входить у консорціум, контролює одна одну. Бо це є різні організації, вони не взаємодіють між собою в період між виборами і проведеннями екзит-полу. Відтак відбувається  взаємоконтроль самих організацій, які проводять  дослідження на виході з виборчих дільниць.

 Третій рівень – наглядова рада за екзит-полом, яка складається  із незалежних експертів. Туди входять лідери громадських  організацій, соціологи, політологи, журналісти. Як наголосив Євген Бистрицький, це люди,  які борються за свободу слова і демократію в Україні, і такі, як правило, не продаються.

І нарешті, четвертий рівень контролю – це контроль міжнародних організацій, фахівці яких приїдуть в Україну на час  проведення Національного екзит-полу’2012. Міжнародні спостерігачі –  консультанти з російського центру  "Левада Центр", Інституту публічних справ Польщі,  спеціаліст з проведення екзит-полів з Великої Британії   – мають забезпечити ще один рівень об’єктивності даних  Національного екзит-полу.

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі