Ірина Бекешкіна: Екзит-пол - профілактичний засіб контролю, який утримує владу від фальсифікацій волевиявлення громадян


Презентуючи Національний екзит-пол'2014,  директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, зазначила, що  вже  не треба доводити необхідність екзит-полів, бо суспільство переконалося, що таке опитування є  не лише елементом шоу,  без якого  не уявляють себе  ЗМІ в  жодній демократичній країні, а  й  дуже важливим, профілактичним засобом контролю,  який утримує владу від певних фальсифікацій волевиявлення людей.

Національний екзит-пол відрізняється від інших  тим, що має абсолютно прозорі джерела фінансування. Цьогоріч його фінансують міжнародні донори – Міжнародний Фонд «Відродження»,    Програма Matra Посольства Королівства Нідерландів в Україні,    Національний Фонд підтримки демократії (США),    PACT, проект UNITER,    Європейський  Союз.  Відмінність Національного екзит-полу полягає і втому, що він не пов’язаний із жодною партією та політиком. А ще не забуває  про екзит-пол після екзит-полу. Ірина Бекешкіна пояснила, що екзит-пол –  це дуже важливий метод визначення електоратів різних політичних сил. «За нашими екзит-полами можна написати історію  партійного будівництва – як партії виникали і як вимирали, як від них відходили виборці і  куди вони переходили», – зазначила соціолог.

Цьогорічний екзит-пол, як і попередній, матиме Наглядову раду, міжнародних фахових спостерігачів,  які ознайомляться з методологією, відвідають дільниці, де проходитиме екзит-пол. Соціолог висловила сподівання, що нинішній екзит-пол, попри складну політичну ситуацію в країні, пройде нормально. «Дуже сподіваюся, що екзит-пол пройде на рівні і підтвердить, що вибори пройшли  чесно і демократично. Адже демократичність виборів потрібна нам сьогодні як ніколи – аби  засвідчити, що майбутній президент був обраний чесно, а підрахунок був проведений правильно», – констатувала Ірина Бекешкіна.

 

 

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі