Національний екзит-пол - надійний заслін фальшуванням на наступних президентських виборах. Віктор Чухліб - УКРІНФОРМ

23.12.2009

 

Національний екзит-пол - надійний заслін фальшуванням на наступних президентських виборах


Понад тридцять незалежних та політично неупереджених вітчизняних громадських організації підтримали проведення двотурового -17 січня і 7 лютого - екзит-полу (опитування при виході з виборчих дільниць). Його проводитимуть три найбільш відомі в Україні соціологічні служби - Фонд "Демократичні ініціативи", Центр імені Олександра Разумкова та Київський міжнародний інститут соціології.

З цієї нагоди сьогодні в УКРІНФОРМі відбулась прес-конференція "Підтримай "Національний екзит-пол'2010!", яку організували "Демініціативи" та громадянська кампанія "Новий громадянин", що представляє ці організації, повідомляє кореспондент агентства.

Головна ідея цього заходу полягала в тому, щоб донести до української громади месидж про всенародний збір коштів для проведення широкомасштабного соціологічного дослідження, в якому на 240 виборчих дільницях буде опитано понад 13 тисяч респондентів. Екзит-пол, на думку учасників сьогоднішнього засідання, є найбільш об'єктивним і доступним заслоном для любителів політичного шулерства. Попередні екзит-поли, як зауважив директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів, довели свою спроможність у громадському контролі за чесністю та прозорістю виборів.

Керівник "Центру UA" Олег Рибачук як член наглядової Ради з проведення екзит-полу зазначив, що "не вибори, а саме виборці мають привести до позитивних змін". І цьому, на його думку, сприятиме проведення такого масштабного проекту. Він підкреслив, що роль наглядової Ради якраз і полягає у тому, щоб було видно прозорість і підзвітність у використанні кожної копійки, що надійде на рахунки екзит-полу. Він наголосив, що очолювана ним організація ставить за мету вже 1 березня наступного року поставити перед новим Президентом України десять питань щодо реформування України.


Директор Інституту медіа-права Тарас Шевченко зауважив, що три названі фірми на вітчизняному ринку соціологічних послуг за багато років заслужили добру репутацію, оскільки їх результати майже не різняться від кінцевих результатів Центральної виборчої комісії. "Для України проведення національного екзит-полу - це важливий елемент недопущення фальсифікацій", - наголосив він. Експерт зазначив, що немає сумнівів у тому, що кошти на проведення екзит-полу будуть зібрані.


Збирання коштів для проведення національних проектів - це нормальний процес, який відбувається у багатьох цивілізованих країнах світу. На цьому наголосила директор Міжнародного благодійного фонду "Інститут професійного фандрайзингу" Світлана Куц. Вона нагадала, що саме таким шляхом йшов до своєї перемони нинішній президент США Барак Обама. " Треба голосувати не тільки своїм голосом, а й своєю гривнею. Ця акція варта того, щоб її підтримали всі українські громадяни", - підкреслила вона.

Член Ради підприємців при Кабінемі Міністрів України Віктор Лисицький зазначив, що результати роботи провідних соціологів країни завжди підтверджуються. На його думку, тільки через демократизацію суспільної свідомсті, яку несуть у собі екзит-поли, можна прийти до такого рівня життя, як у Норвегії. "Екзит-поли - це своєрідний відділ технічного контролю, який видає суспільству путівки в майбутнє". Віктор Лисицький переконаний, що українські громадяни не можуть не підтримати цю ідею, яку репрезентують Фонд "Демініціативи" та громадська кампанія "Новий громадянин".

Віктор Чухліб - УКРІНФОРМ

 

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі