На президентських виборах проведуть Національний екзит-пол


 BBC

Вибори

Екзит-поли стали невід'ємним атрибутом виборів в Україні

Опитування на виході з дільниць 25 травня проведе консорціум, до якого увійде КМІС, центр імені Разумкова та фонд "Демократичні ініціативи".

Про це у Києві повідомили організатори екзит-полу.

Проведення екзит-полу профінансують міжнародний фонд "Відродження", посольство Королівства Нідерландів в Україні, Національний фонд підтримки демократії (США), проект UNITER та ЄС.

Загалом опитування планують на 400 звичайних виборчих дільницях й хочуть охопити приблизно 17 тисяч опитаних. На кожній дільниці опитають близько 45 респондентів.

Для проведення екзит-полу буде залучено тисячу інтерв’юерів.

Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів.

До західного регіону віднесуть Закарпатську, Волинську, Рівненську, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку та Хмельницьку області.

До центрального регіону - Житомирську, Вінницьку, Кіровоградську, Черкаську, Полтавську, Сумську, Чернігівську, Київську області та місто Київ.

До південного регіону - Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку та Дніпропетровська області.

Харківська, Донецька і Луганська області складуть східний регіон.

Соціологи обіцяють, що статистична похибка вибірки не перевищуватиме 1,3%. Із врахуванням усіх чинників та досвіду попередніх опитувань за такою методикою, організатори припускають, що помилка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів перегонів.

Вони вказують, що респонденти анонімно заповнюватимуть анкету на виході з дільниць, що міститиме питання "За кого ви проголосували?"

Це буде 13-й національний екзит-пол, який організовує фонд "Демократичні ініціативи", 12-й національний екзит-пол Київського міжнародного інституту соціології та восьмий екзит-пол центру Разумкова.

Попередні результати екзит-полу з урахуванням даних станом на 18 годину оприлюднять в агенції "Укрінформ" 25 травня о 20 годині одразу після закриття виборчих дільниць. Оновлені результати оприлюднять о 23 годині з урахуванням даних після закриття виборчих дільниць.

Підтримай Національний екзит-пол’2010

Коментарі